Zobacz również: Bobowa24.pl
19 czerwca 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Biesna, Pożar
Biesna: od grilla mógł spłonąć dom!
Biesna: od grilla mógł spłonąć dom!

Dzisiaj, tj. 19 czerwca br. w miejscowości Biesna (gmina Łużna) doszło do pożaru grilla, od którego zajęły się ozdobne drzewka (tuje). Ogień był na tyle duży, że zagrożony był budynek mieszkalny. Gdyby nie natychmiastowe wezwanie pomocy, trzeźwość umysłu właścicieli i błyskawiczny przyjazd strażaków, straty byłyby znacznie większe. Skończyło się na strachu!

Około godziny 17:50 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o tym, że od ognia z grilla zajął się dom. Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że ogniem objęte są ozdobne drzewka. Ogień był na tyle duży, że osmoleniu uległa podbitka dachu. Strażacy mówią wprost, że gdyby nie natychmiastowe wezwanie pomocy i samodzielne gaszenie pożaru przez gospodarzy, straty byłyby znacznie większe.

Spaleniu uległo kilkanaście ozdobnych drzewek, które zajęły się od grilla. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Gorlice, OSP Łużna oraz OSP Biesna.

Przy okazji tego zdarzenia warto przypomnieć o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas rozpalania jak i użytkowania grilla. Nie pozostawiajmy tego typu bez nadzoru.

fot. J.Kieroński