Zobacz również: Bobowa24.pl
7 października 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Biesna, Gmina Łużna
Biesna dołącza do społeczności Orange!
Biesna dołącza do społeczności Orange!

W środę (tj. 20 września) odbyło się uroczyste otwarcie pracowni Orange w Biesnej. W ramach programu Fundacja zakłada i pomaga prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań.

80. placówek edukacyjnych
Fundacja Orange prowadzi program od końca 2012 roku, obecnie w całej Polsce działa blisko osiemdziesiąt takich miejsc, jedno z nich zostało właśnie uruchomione w Biesnej, najmniejszym sołectwie gminy Łużna. Nad przystąpieniem do projektu pochyliły się: Karolina Szymczyk – Dyrektor GOK w Łużnej, Brygida Habaj – Dyrektor Szkoły w Biesnej, a także Karolina Janik – Baran – nauczycielka w szkole w Biesnej.

Dzięki dobrze napisanemu projektowi, a także przejściu rozmowy rekrutacyjnej możliwe było pozyskanie sprzętu w postaci laptopów, konsoli do gier, drukarki 3D, robotów Lofi, telewizora, a także wyposażenia meblowego. Dzięki dodatkowemu grantowi i udziale w szkoleniu VR w edukacji pozyskane zostały także Google occulus, które urozmaicą działania w pracowni.

Bardzo się cieszę i dziękuję za zaproszenie na tę uroczystość. Dziękuję za pozyskane środki finansowe, za wykonanie tego pięknego miejsca. Mam nadzieję, że będzie to znakomite uzupełnienie działalności kulturalnej i multimedialnej na terenie naszej gminy– mówi Wójt Gminy Łużna- Mariusz Tarsa.

Miejsce skierowane jest dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów zarówno z gminy Łużna, jak i gmin ościennych. Pracownia Orange w Biesnej to jedyne takie miejsce w Powiecie Gorlickim. Dzięki współpracy GOK-u i Szkoły Podstawowej w Biesnej możliwe jest rozwijanie potencjału technologicznego społeczeństwa.

Fot. Jakub Gąsior

Relacja video z wydarzeń w Biesnej: