Zobacz również: Bobowa24.pl
2 listopada 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Gmina Łużna, Konkurs
„O czym opowie Tuwim” – konkurs czytelniczy w Łużnej!
„O czym opowie Tuwim” – konkurs czytelniczy w Łużnej!


30 października br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej odbył się konkurs czytelniczy pn. „O czym opowie Tuwim”. Udział w nim wzięło 27 uczniów klas IV-VI z terenu Gminy Łużna. Wydarzenie organizowane było przez Gminny Ośrodek Kultury, realizujący projekt „Książka niejedno ma imię” w ramach Programu Rządowego Promocja Czytelnictwa.

W miniony poniedziałek 27 uczniów klas IV-VI z terenu Gminy Łużna wzięło udział w konkursie czytelniczym. Uczniowie musieli wykazać się znajomością twórczości Juliana Tuwima. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, który składał się z 18 pytań zarówno zamkniętych, jak i otwartych.

Komisję konkursową tworzyli emerytowani nauczyciele i bibliotekarze w składzie: Teresa Żmijowska, Helena Szperka oraz Barbara Bańdur.

Po godzinnych zmaganiach i ocenie testów przyszedł czas na dogrywkę o pierwsze i drugie miejsce. Komisja konkursowa zdecydowała, że wyróżnienie trafiło do Natalii Myszkowskiej i Magdaleny Jurczak uczennic Szkoły Podstawowej w Woli Łużańskiej.

III miejsce zajął Franciszek Jałowiec, uczeń klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Bieśniku, II miejsce przypadło Łucji Stożek ze Szkoły Podstawowej w Woli Łużańskiej. Natomiast I miejsce zajęła uczennica klasy VI, Justyna Wojnarska, uczennica Szkoły Podstawowej z Biesnej.

Gratulujemy wiedzy, pasji i odwagi w podejmowaniu wyzwań. Życzymy Wam dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy na temat literatury– komisja konkursowa.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a reszta uczestników pamiątkowe dyplomy i gadżety promocyjne. W wydarzeniu udział wziął również Wójt Gminy Łużna, Mariusz Tarsa.

Konkurs zrealizowany został dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Już wkrótce kolejne konkursy, m.in. recytatorski dla uczniów klas VII – VIII, do których wzięcia udziału już dziś zapraszam! Śledźcie naszego fanpage, aby być na bieżąco! – mówi Karolina Szymczyk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej.

Fot. M. Książkiewicz

Relacja video: