Zobacz również: Bobowa24.pl
23 grudnia 2023 || Kinga Gruca || W kategorii: Gmina Łużna, Konkurs
Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty(FOTO)!
Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty(FOTO)!

19 grudnia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyła się ocena prac zgłoszonych do gminnego konkursu na szopkę bożonarodzeniową i ozdobę świąteczną. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej na czele z dyrektor Karoliną Szymczyk.

Komisja w składzie: Lucyna Jamer – Książkiewicz, Agata Musiał – Janik, Mirosław Rząca dokonała oceny przygotowanych dzieł. Do konkursu zgłoszono 25 prac w tym 7 w kategorii I i 18 w kategorii II. Jury Konkursu podczas oceny kierowała się następującymi kryteriami:

-ogólne wrażenie artystyczne,
-oryginalność pomysłu,
-dobór i wykorzystanie materiałów (w szczególności naturalnych),
-wkład pracy, estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji,
-walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki)

Po wnikliwej ocenie prac komisja konkursowa postanowiła przyznać wiele nagród i wyróżnień.

W kategorii I wyróżnienie otrzymał Kajetan Nowicki. III miejsce zajął Kryspin Ryczek, II miejsce przypadło Jakubowi-Tomaszowi Zbylutowi, I miejsce zajęli Mateusz Bożek i Bartosz Wojtarowicz.

W kategorii II: wyróżnienie otrzymuje Gabriel Hudzik oraz Joanna Janusz, III miejsce zajął Michał Janusz, II miejsce przypadło Lenie Górskiej, I miejsce zajęłą Dorota Dyl i Barbara Rząca.

Komisja składa serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie.

-Jesteśmy zachwyceni jakością wykonania szopek i ozdób – zaskakującym jest dbałość o szczegóły i kreatywność wykonania. Dziękujemy za oryginalność i pomysłowość, nie ma słabych prac. Budujące jest zainteresowanie konkursem i już zapraszamy do udziału za rok.

Fot. K. Gruca