Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
18 października 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Łużna
„Czytanie łączy pokolenia”
„Czytanie łączy pokolenia”

Pod takim hasłem, w piątek 27 września 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łużnej obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który ma 18-letnią tradycję. Dzień ten ustanowiony został przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.

Data 29 września nie jest przypadkowa, bowiem wtedy obchodzona jest rocznica urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

– Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom, które jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość – tłumaczy Maria Przybylska, nauczyciel – bibliotekarz. – Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli: radna Gminy Łużna – pani Andżelika Hudzik, emerytowana nauczycielka „Dwójki” – pani Dorota Dynda, absolwent naszej szkoły –Bartłomiej Rafa , Dyrektor Szkoły Izabela Szuwalska, uczennica klasy V Magdalena Wiejaczka oraz uczeń klasy VI Karol Wojtas. Goście przeczytali najważniejszym beneficjentom tej akcji – dzieciom kilka opowiadań z książki „Mikołajek”. Niesforny chłopiec Mikołajek ,uczeń francuskiej szkoły, w tym roku obchodzi 60-te urodziny. Bardzo cieszymy się ponieważ w jesiennej scenerii, w atmosferze pełnej wzruszeń, spotkały się aż trzy pokolenia. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali tekstów nagradzając lektorów gromkimi brawami. Spotkanie zapadnie w naszej pamięci na długo.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się okazją do wręczenia przez Dyrektor Szkoły, wyróżnienia uczniowi klasy VIII Dawidowi Feć za pracę w konkursie „Ubierz się w książkę, czyli konkurs na sleeveface w bibliotece” organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Gorlicach. Pozostali uczestnicy Magdalena Więcek, Amelia Tarsa, Justyna Król, Szymon Świniarski otrzymali dyplomy. Gratulujemy sukcesów.

fot. ZSP w Łużnej