Zobacz również: Bobowa24.pl
9 listopada 2020 || Iwona Niepsuj || W kategorii: Edukacja, Mszanka
Mariusz Tarsa: „Widzę przyszłość w tej szkole”. W Mszance powstał plac zabaw oraz wykonano częściowy remont placówki
Mariusz Tarsa: „Widzę przyszłość w tej szkole”. W Mszance powstał plac zabaw oraz wykonano częściowy remont placówki

W Szkole Podstawowej w Mszance zakończyły się prace remontowe, które swym zakresem objęły część budynku. Przy placówce powstał także kolorowy plac zabaw oraz część rekreacyjna dla dorosłych.


– O szkole w Mszance można powiedzieć, że jest to placówka z perspektywą, podobnie jak i sama miejscowość –
mówi Mariusz Tarsa, Wójt Gminy Łużna. Infrastruktura, która tam została utworzona i dalej jest rozbudowywana, powoduje że wzrasta tam osadnictwo. Każdy nowy dom, to potencjalny uczeń w szkole. Stąd nie martwię się o przyszłość tej szkoły. Mało tego jestem przekonany, że placówka  się utrzyma i będzie się rozwijać. Mszanka staje się swoistą sypialnią Gorlic.

Za sprawą pozyskanych funduszy z programu „Posiłek w szkole i w domu”, który jest ogłaszany przez Małopolski Urząd Wojewódzki, wykonano kompleksowy remont zarówno pomieszczeń kuchni, zaplecza, stołówki jak i korytarzy do nich prowadzących. Gmina Łużna z własnych środków dołożyła pieniądze na dodatkowy remont korytarzu na parterze oraz sanitariatów. Wnętrze budynku cieszy uczniów jak i rodziców. Jasne ściany i dużo światła, piękne kolorowe stoliki. Widać znaczną różnicę między tym jak szkoła wyglądała wcześniej, a jak wygląda teraz.

Druga część inwestycji objęła zagospodarowanie terenu wokół placówki. Środki finansowe na wykonanie placu zabaw pozyskano zarówno z funduszu sołeckiego jak i z programu Urzędu Marszałkowskiego pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa”.

– Na placu zabaw zainstalowano nowe urządzenia, wykonano ogrodzenie, ławeczki, miejsca do odpoczynki.  Stworzono też mini siłownie dla dorosłych, dzięki czemu nie tylko dzieci, ale także rodzice będą mogli aktywnie spędzić czas – dodaje wójt Mariusz Tarsa.

Całkowity koszt prac dotychczas wykonanych w szkole i na zewnątrz, to ponad sto tysięcy złotych. W przyszłym roku planowana jest kontynuacja przedsięwzięcia.

Zakładam, że przyszłoroczny budżet pozwoli nam na to, aby takie lub wyższe kwoty przeznaczyć na dalszy remont szkoły. Dzisiaj ważne jest to, żeby dziecko wchodząc do szkoły czuło się przyjaźnie, bezpiecznie i kolorowo – kończy wójt.