Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
27 czerwca 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Pożar, Szalowa
Pożar pustostanu w Szalowej gasiło 6 zastępów. Wszystko wskazuje, że było to podpalenie!
Pożar pustostanu w Szalowej gasiło 6 zastępów. Wszystko wskazuje, że było to podpalenie!

W nocy, około godziny 0:55 w dn. 27 czerwca br. na terenie miejscowości Szalowa (gmina Łużna) doszło do pożaru pustostanu – drewnianego budynku gospodarczo-mieszkalnego. Gdy pierwszy zastęp (OSP Łużna – dop. red.) przybył na miejsce pożaru, obiekt były już cały w ogniu.

Na miejsce akcji gaśniczej zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej: 2 JRG Gorlice, OSP Szalowa, OSP Łużna, OSP Wola Łużańska oraz OSP Mszanka. W momencie przybycia pierwszych strażaków pożar rozprzestrzeniał się na całości poddasza oraz na ścianie zewnętrznej części frontowej przedniej i tylnej.

– Pożarem zagrożone były jeszcze dwa budynki murowane, inwentarski oddalony o ok. 4 metry oraz mieszkalny oddalony o ok. 10 metrów – mówi asp. sztab. Jarosław Augustyn dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach. – Wartość uratowanego mienia szacujemy na ok. 60 tysięcy złotych. Według wstępnych ustaleń do pożaru mogło dojść na wskutek podpalenia.

Działania strażaków zakończyły się po około 3 godzinach. W godzinach porannych (ok. 9:40) jednostka OSP Szalowa ponownie przybyła na miejsce zdarzenia, ponieważ zaczęły się tlić pozostałości.

fot. OSP Mszanka (pierwsze zdjęcie) / własne (kolejne)