Zobacz również: Bobowa24.pl
13 czerwca 2024 || Kinga Gruca || W kategorii: Gmina Łużna, Zdrowie
Ośrodek Zdrowia w Szalowej zyska drugie życie! Usługi na najwyższym poziomie!
Ośrodek Zdrowia w Szalowej zyska drugie życie! Usługi na najwyższym poziomie!

Ośrodek Zdrowia w Szalowej wraca na dobre tory. Od teraz mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z profesjonalnych usług medycznych, bez konieczności dalekiego podróżowania i wyjeżdżania poza obszar gminy.

Nadchodzi czas zmian i rozwoju Podstawowej Opieki Zdrowotnej w gminie Łużna. Otwarcie nowoczesnego gabinetu stomatologicznego w Szalowej to dopiero początek, który zapewni mieszkańcom świadczenie usług na najwyższym poziomie, bez konieczności dalekiego podróżowania i wyjeżdżania poza obszar gminy.

Zdrowie ma być priorytetem obecnej kadencji urzędującego Wójta Mariusza Tarsy. Pierwsze efekty są już widoczne. Odpowiednią profilaktykę stomatologiczną wśród dzieci i młodzieży szkolnej zapewni Gabinet Stomatologiczny w Szalowej, który świadczyć będzie również usługi komercyjne. Po podpisaniu umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, mieszkańcy będą mogli skorzystać z pełnego zakresu świadczeń.

Wczoraj, 12 czerwca nastąpiło symboliczne otwarcie gabinetu stomatologicznego mieszczącego się w Ośrodku Zdrowia w Szalowej, który powstał z myślą o mieszkańcach, oferując im dostęp do nowoczesnego sprzętu i profesjonalnej opieki stomatologicznej. Zmiany dotknęły również sam ośrodek zdrowia, który od 1 czerwca przejęła spółka Ośrodek Zdrowia w Moszczenicy. Jej prezesem jest Agnieszka Kiełtyka, a wiceprezesem Tomasz Adamczyk. Szalowa natomiast stała się jej filią. Decyzja ta sprawiła, że kompleksowe udzielanie świadczeń z podstawowej opieki zdrowotnej będzie możliwe również w gminie Łużna. Zróżnicowany personel medyczny sprawi, że pacjenci będą mogli łatwo trafić do odpowiednich specjalistów.

W wydarzeniu otwarcia gabinetu udział wzięli m.in.: Radni Powiatu Gorlickiego Stanisław Kaszyk oraz Przemysław Wszołek, Wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa wraz z Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Lidią Foltyn, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szalowej Ryszard Skórski, personel gabinetu oraz ośrodka zdrowia na czele z prezes spółki — Agnieszką Kiełtyką.

Gabinet stomatologiczny poświęcił ks. Mieczysław Górski, proboszcz parafii pw. Św. Michała Arch. w Szalowej.

Warto dodać, że przygotowywana jest dokumentacja na kompleksowy, pełny remont budynków medycznych w Szalowej oraz w Łużnej, tak aby mieszkańcy mogli korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej w warunkach godnych XXI wieku, a obiekty były dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

-W Szalowej będzie pracował wyspecjalizowany i kompetentny personel lekarski. Zróżnicowanie specjalistów da możliwość świadczenia usług z szeroko pojętej medycyny. Poszerzone zostaną działania profilaktyczne w gminie Łużna- informuje Agnieszka Kiełtyka, Prezes Ośrodka Zdrowia w Moszczenicy, filia w Szalowej.

Gabinet stomatologiczny staje się światełkiem w tunelu, aby ochrona zdrowia w gminie Łużna była na jeszcze wyższym poziomie!

-To jest taki znak, który towarzyszy tej kadencji. Bardzo symbolicznie patrzę na dzisiejszy dzień, gdyż jest to nowe otwarcie na służbę zdrowia, które jest bardzo potrzebne. Chcemy, aby mieszkańcy mieli możliwość korzystania z profesjonalnych świadczeń na wysokim poziomie, nie musząc opuszczać terenu gminy. Jesteśmy po okresie pandemii, która jak wiemy, spowodowała dalekie zaniedbania dotyczące naszego zdrowia. Czas powrócić na dobre tory i zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich-informuje Mariusz Tarsa, Wójt Gminy Łużna.

-Jako samorząd będziemy współpracować z tą placówką. Będziemy robić wszystko, aby poprawiać bazę lokalową. Przygotowywana jest dokumentacja projektowa na kompleksowy i pełny remont tego budynku dostosowany do standardów XXI wieku. Chcemy udostępnić mieszkania ludziom związanym z pracą na rzecz podstawowej opieki zdrowotnej. Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się pozyskać dofinansowanie na duży wydatek, który będzie się z tym wiązał. Wiem, że to będzie ważny rok i okres w życiu naszej gminy. Wkrótce przejdziemy do remontu Ośrodka Zdrowia w Łużnej, tak aby umożliwiać świadczenia, jak najlepszych usług medycznych, w godnych warunkach.

Produkcja: http://Uzeler Arts – twórcy filmów i fotografii

Fot. Mateusz Książkiewicz