Zobacz również: Bobowa24.pl
23 marca 2014 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Pożar, Wypadki
Pożar domu w Moszczenicy. Jedna osoba poszkodowana.
Pożar domu w Moszczenicy. Jedna osoba poszkodowana.

Dzisiaj (23 marca br.) około godziny 20 w miejscowości Moszczenica nieopodal granicy ze Staszkówką miał miejsce pożar domu jednorodzinnego murowanego. Ponieważ zgłoszenie zawierało informacje, że w budynku znajdują się domownicy na miejsce przybyły wzmożone siły ratunkowe.

Według relacji świadków po przyjeździe służb, strażacy zastali bardzo wysokie zadymienie budynku. Praca nawet w maskach tlenowych była niemożliwa. Dopiero po podaniu prądów wody, ratownicy weszli do środka. Dokładne przeszukanie budynku nie wykazało by był ktoś wewnątrz. Jak się okazało kobietę znaleziono w budynku obok. Poszkodowaną karetka zabrała do gorlickiego szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, iż pożar był spowodowany podpaleniem. Budynek był bowiem polany ropą.

Wartym podkreślenie jest zaangażowanie ochotników OSP a także okolicznych mieszkańców w akcje ratowniczą. Było widać ludzi z wiadrami, kilka osób przeszukiwało okolicę, sprawdzało budynki gospodarcze znajdujące się obok. Według nie potwierdzonych informacji w pomieszczeniach tych znaleziono butelki z koktajlem Mołotowa. Policja będzie w tej sprawie prowadzić czynności dochodzeniowo-śledcze.

Na chwilę obecną poszczególne zastępy OSP meldują powrót do koszar, pozostają miejscowi druhowie by uporządkować miejsce pożaru. W akcji brały udział m.in. OSP Staszkówka, OSP Moszczenica, OSP Zagórzany, OSP Mszanka, OSP Klęczany, OSP Kobylanka oraz JRG Gorlice. Łącznie kilkudziesięciu strażaków ochotników oraz zawodowych. Obecna była także policja oraz dwie karetki pogotowia.